"Bir insanı sevmek, onunla yaşlanmayı kabul etmek demektir"La EDRİ

NEDİR? TEKNOLOJİ

HTS Kaydı Nedir?

HTS Kaydı Nedir?

HTS yani (Historical Traffic Search) kelimelerinin baş harflerinden oluşur. Geçmişe dönük iletişim trafiği olarak tercüme edilebilir.

Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) tarafından CMK'nın ilgili maddeleri uyarınca taleb edilmesi halinde soruşturma ve yargılamalara dahil edilir. Talep edilen zaman aralığına göre on binlerce satır veriden oluşabilmektedir. Özellikle Bylock davalarında sıkça gündeme gelmekle beraber, çoğu soruşturma dosyasında karşımıza çıkmaktadır. İçeriğinde GSM, GPRS/WAP, CGNAT verileri dahil iletişimin trafiğine dair veriler barındırmaktadır.

HTS İNCELEME PROGRAMI

On binlerce satırdan oluşan bu HTS verilerini insanoğlunun kendi başına analiz etmesi, inceleme yapması pek mümkün değildir. Olsa bile bunun sağlıklı olup olmadığı sorgulanabilir. İşte bu noktada, HTS kayıtlarının sağlıklı analizi için HTSAnaliz Programı mevcuttur.

HTS ANALİZ PROGRAMINI KİMLER KULLANABİLİR?

  • Adli Soruşturma Yürütenler (Savcılıklar, Kolluk Kuvvetleri)
  • Kovuşturma Makamları
  • Bilirkişiler
  • Avukatlar
  • Elinde HTS kaydı bulunan ve analiz etmek isteyenler

HTS incelemesi yapmak, HTS kayıtlarından rapor oluşturmak, HTS ile ilgili sağlıklı ve hızlı sonuç elde edebilmek için HTS Analiz Programı'na https://htsanaliz.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

İLGİLİ YAZILAR: