"Kendi omuzuna tırman, başka nasıl yükselebilirsin"Nietzche

NEDİR? OYUNLAR

Pokemon GO Nedir?

Pokemon GO Nedir?

Pokemon Go yaygın olarak mobil cihazlar ile oynanan bir oyundur. Bütün dünyayı zamanla etkisi altına alan "POKEMON GO" fırtınasının, ülkemizde de etkisi görülüyor. Milyonlarca oyuncu neredeyse sürekli olarak bu akımın etkisiyle caddelere ve sokaklara çıkarak Pokemon avlamaya çalışıyorlar. Şöyle ki bu oyunda daha fazla Pokemon toplamak için insanlar sürekli dışarda geziyorlar.

Pokemon Go Nasıl Oynanır?

Pokemon Go hepimizde bulunan akıllı telefonlar aracılığıyla "Augmented Reality" teknolojisi ile yani "Arttırılmış Gerçeklik (AR)" teknolojisiyle oynanmaktadır. Bu oyunun tarzı sokakta, yollarda, caddelerde ve bazı adreslerde gezerek o konumda ki Pokemon’ları bulup Pokemon koleksiyonunuza katmaktır. Toplamış olduğunuz Pokemon’lar ile diğer oyuncular ile mücadele edip savaş yapılabilmektedir.

Bu oyun da oyun içinden kameranız aracılığıyla Pokemonun bulunduğu konumdaysanız telefon ekranından bakıldığında sanki önünüzdeymiş gibi görünmektedir. Yeterince yaklaştıktan sonra bulduğunuz Pokemonu koleksiyonuza katabilirsiniz.

Pokemon Go Nasıl Yüklenir?

Şu an için Türkiye'de yayınlanmayan bu ürün ABD, Avustralya ve Yeni Zelenda'da Apple Store ve Google Play Store'dan indirilip oynanabilmektedir. Ülkemizde yayınlanmayan bu oyunu indirmek için Android'de bilinmeyen kaynaklara izin vererek, yabancı kaynaklardan APK indirilip kurulması aracılığıyla oynanabilir. Ancak bu işlemde, kötü amaçlı kişilerin sanal ortamda gerçekleştirebilieceği saldırılarına veya kötü emellerine hedef olabilme ihtimalini hesaba katarak hareket etmelisiniz. iOS işletim sisteminde ise yani iphone kullanıcıları Pokemon GO yüklemek istediklerinde; Apple ID oluşturup mevcut konumu ABD, Avustralya veya Yeni Zelenda olarak değiştirerek Pokemon Go'yu yükleyebilirler.