"Sadece derin sevgisi olanlar, derin acıları hissedebilir"Tolstoy

NEDİR? İNTERNET

VEVO Nedir?

VEVO Nedir?

YouTube'da bir müzik videosu için arama yaptıysanız, genellikle elde ettiğiniz ilk sonuçlardan biri sizi sanatçının Vevo kanalına götürür. Peki Vevo'nun gerçekte ne olduğunu hiç merak ettiniz mi? İşte size bazı cevaplar.

VEVO: Sadece Bir YouTube Müzik Kanalı Değil

"Kişiselleştirilmiş müzik video ve müzik eğlence platformunuz" olarak nitelendirilen Vevo, Sony Music Entertainment, Universal Music Group ve Abu Dabi Media tarafından oluşturulan ve müzik video içeriği sağlamak için diğer sitelerle ortak girişimlerde bulunan bir web sitesidir.

Vevo'nun 50.000'den fazla videosu var; Google ve Vevo reklam gelirlerini paylaşıyor. Şirket profiline göre, internet üzerinde bir numaralı müzik platformu olarak görünmektedir.

Dünya çapında olmamasına rağmen, Vevo ençok, ABD, Kanada, İngiltere, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda'da kullanılmaktadır.

Vevo videoları; Müzik videoları, orijinal dizileri, sahne arkası görüntüleri, canlı performansları ve sanatçılarla röportajları kapsamaktadır. Vevo, bu tür içerikleri büyük kayıt şirketleri, bağımsız sanatçılar ve diğer premium içerik sahipleriyle ortaklıklar kurarak izleyicilere sunmaktadır.

VEVO Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Vevo içeriği YouTube'da erişilebilir olsa bile, bir Vevo hesabı oluşturmak, YouTube hesabı oluşturmaktan farklıdır. Bir Vevo hesabı, kullanıcıların Facebook arkadaşlarıyla paylaşma, Vevo ile mesajlaşma, özelleştirilmiş oynatma listeleri oluşturma ve daha fazlası dahil olmak üzere, zevk almak istedikleri içerikten en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olabilir.

Bir hesap oluşturmak için tek yapmanız gereken Vevo.com'u ziyaret etmektir ve sağ üstteki "Ücretsiz Kaydolun" yazan mavi düğmeye basmaktır. Facebook hesabınız varsa, bu hesabınızı kullanarakta kayıt olabilirsiniz.

VEVO Özellikleri

Vevo, kullanıcılarına sunduğu, oldukça hoş özelliklere sahiptir. Hemen kullanmaya başlayabileceğiniz birkaç özellik;

iTunes Senkronizasyonu: Vevo ile, iTunes arşivinizdeki sanatçılarla, Vevo kütüphanesinde bulunan sanatçıları eşleştierebilirsiniz, böylece çalma listeleri oluşturabilirsiniz.

Profil Sayfası: Kaydolduktan sonra kullanıcı adınıza tıklayarak Vevo'da kendi profil sayfanızı oluşturabilirsiniz. Oradan da hesap ayarlarınızı değiştirebilir ve Vevo’nun haber bültenine abone olabilirsiniz.

Gömülebilir Vevo Oynatıcı: Herhangi bir oynatıcının üstündeki “Paylaş” düğmesine basarak Facebook, Twitter gibi sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilir ya da alacağınız kodları web sitenize gömebilirsiniz.

Çalma Listeleri: Vevo aslında temel olarak oynatma listelerini baz alıyor ve Vevo'da izlediğiniz neredeyse her video bir oynatma listesinin parçasıdır. Kendi özel çalma listelerinizi oluşturabilir veya başkaları tarafından oluşturulan şarkı listelerini dinleyebilirsiniz. Video eklemek, oynatma listenizi adlandırmak ve kaydetmek için soldaki “My Playlist” (Çalma Listem) seçeneğinin yanındaki artı (+) işaretini tıklamanız yeterlidir.

Mobil Uygulamalar: Vevo, hem Android hem de iOS için hazırlanmış mobil uygulamalara sahiptir. Böylece, hareket halindeyken video içeriğinin ve oynatma listelerinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

İLGİLİ YAZILAR: