"Kadınlar insandır, biz insanoğlu"Neşet ERTAŞ

BİYOGRAFİ SUNUCULAR

Şebnem Sunar Küçük Kimdir?

Şebnem Sunar Küçük Kimdir?

Şebnem Sunar Küçük, 6 Ocak 1972 İzmir doğumlu haberci ve sunucudur. Eğitim hayatına İstanbul'da başlayan başarılı sunucu, Erenköy Kız Lisesi'nde mezun olmasının ardırndan, öğrenimini ABD'de devam ettirdi. Çocukluk yıllarında tiyatro, müzik ve spor ile yoğun olarak ilgilendiği bilinmektedir.

1993 yılında henüz 21 yaşındayken habercilik sektörüne adım atmış, başarılı performansıyla hızla yükselmiştir. Seneler 1995'i gösterdiğinde eşi "Mehmet Küçük" ile evlenmiş, ikilinin 1997' de "Senem" isminde bir kız çocuğu dünyaya gelmiştir.

2000'li yıllarda haber sunuculuğunda aranan yüz haline gelmeye başlamış, günümüzde de devam ettirdiği "Ana Haber Bülteni" sunuculuğuna kadar yükselmiştir. Uzun yıllar bu işi sürdürebilen nadir ve başarılı isimlerden birisidir. Şebnem Sunar Küçük aynı zamanda "Türkiye'nin en geç haber spikeri" ünvanına da layık görülmüştür. Erkek hegemonyasının hakim olduğu ana haber bültenlerinin, nadir başarılı kadınlarından birisi ve uzun yıllar bu işi başarı ile sürdürebilecek birisi olduğu kesindir.

 

İLGİLİ YAZILAR: