"Sadık bir arkadaş, on bin akrabaya bedeldir"Euripides

BİYOGRAFİ SUNUCULAR

Burcu Esmersoy Kimdir?

Burcu Esmersoy Kimdir?

Tam adı Kamile Burcu Esmersoy. 2 Ekim 1976 İstanbul doğumlu güzelliği ve başarılarıyla ünlü, 1.74 boyunda, İngilizce ve İtalyanca dillerine hakim, Çerkez kökenli sunucudur.

Eğitim Hayatı

Beşiktaş Lisesi'nden mezun olduktan sonra Esmersoy İstanbul Üniversitesi'nde Turizm İşletmeciliği okudu ve akabinde New York Üniversitesi'nde Hospitality, Tourism and Sports Management eğitimi aldı. Ayrıca Esmersoy Dialog Spikerlik ve Sunuculuk Okulu'nu derece ile bitirdi.

Esmersoy Parlıyor

1997 yılında ekranlarda görünmeye başlayan Burcu ESMERSOY o yıl Miss Turkey güzellik yarışmasına katılmış ve dördüncü olarak dereceye girmiştir. Aynı yıl Esmersoy Japonya'da düzenlenen güzellik yarışmasında dostluk güzeli ünvanını hak etmiştir. Güzelliği ile parlayan Burcu Esmersoy ekranlarda klip oyunculuğu çocuk programları sunumu deneyimleri ardından, 2000 - 2005 yılları arasında CNN Türk spor departmanında dış haber editörlüğü, muhabirlik ve spor spikerliği yaptı.

2006 yılında NTV Spor Servisi'ne transfer olan Esmersoy spor bültenlerinin vazgeçilmez yüzü oldu ve erkek egomanyasının olduğu bu sektörde, bir kadın olarak ne kadar başarılı olunabileceğini kanıtladı. Evo Otomobil dergisinde ve NYC dergisinde yazıları yayınlanan Esmersoy yazar kimliğinide kazanmakla beraber, 2010 - 2013 yılları arasında bir çok dizi ve programda sunucu, oyuncu, yarışmacı olarak yer aldı.

Kariyerinde güzellik yarışmaları, oyunculuk, yazarlık, sunuculuk, habercilik bulunan Esmersoy ayrıca sevilen program "Burcu Esmersoy ve Danilo Zanna ile Ara Beni" isimli program ile radyo spikerliği dünyasında da yer alarak çok yönlü yeteneklerini ve başarılarını ispatlamıştır.

Özel Hayatı

Güzelliği ve iş hayatındaki başarılarının yanında Esmersoy mütavazi kişiliği, kıvrak zekası ve nazik tavırları ile herkesin gönlünde yer almaktadır.

Burcu Esmersoy henüz dört yaşındayken ailesi boşanmış, ablasıyla beraber babaannesi ile yaşamaya devam etmiştir. Ferrari’nin Reklam Pazarlama ve Sponsorluk Müdürü Massimo Cusimano ile 2006 yılında evlenen Esmersoy 2008 yılında ihanete uğraması sebebiyle boşandı.

Katıldığı bir programda boşanmasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: "2006 yılında evlendiğim İtalyan Massimo Cusimano'dan ihanet yüzünden boşandım. Annemin hastalığını öğrendiğim gün beni aldattığı evli bir kadınla tatile gitti. Öyle kırıldım ve üzüldüm ki, bitirdim."

Burcu Esmersoy 2017 yılından itibaren birlikteliğini şuan nişanlısı olan Berk Suyabatmaz ile sürdürmektedir.