"Siz kendinize inanın, başkaIarı da size inanacaktır"Montaigne

BİYOGRAFİ OYUNCULAR

Maisie Williams Kimdir?

Maisie Williams Kimdir?

Tam adı Margaret Constance Maisie Williams. 15 Nisan 1997 doğumlu, 1.55 boyunda İngiliz asıllı sinema ve televizyon oyuncusudur. Dünya çapında izleyici kitlesine sahip "Game of Thrones" isimli dizideki "Arya Stark" karakteri ile tanınmıştır. Maisie Williams oyuncu olması yanında aynı zamanda dansçıdır.

Çocukluğu ve İlk Yıllar

Maisie Williams Bristol doğumludur. Kendisi ile beraber dört çocuğa sahip ailesinin en küçk çocuğu olarak Somerset kasabasında büyümüştür. Williams ilkokulu Clutton'da okumasının ardından, liseyi Norton Hill'de okumuştur. Dansçı kimliğine de sahip olan Williams Bath Dans Kolejinde Sahne Sanatları alanında eğitim almıştır.

Game of Thrones

2011 yılında henüz 14 yaşındayken, dünyaca ünlü "Game of Thrones" dizisinde soylu bir ailenin kızı olan "Arya Stark" karakteri ile televizyon dünyasına giriş yapan Williams, tüm sezonlardaki performansıyla beğenilere sahip olmaya başladı. Bu perormansıyla beraber çeşitli sinema ve dizilerde de oyunculuk şansı bulan Maisie, en iyi İngiliz genç oyuncu ödülü 'de dahil olmak üzere kısa zamanda hatırı sayılır ödüller kazandı.

Bu kadar genç yaşta bu kadar başarılara sahip biri olan Williams ilerleyen dönemde yapacağı oyunculuk ile ödüllere ambargo koyacağa benziyor.