"Şimdi otobüs gelir biner gideriz. Dönmeyeceğimiz bir yer beğen başka türlüsü güç"Turgut UYAR

BİYOGRAFİ OYUNCULAR

İdil Fırat Kimdir?

İdil Fırat Kimdir?

Bu yazımızda kısa biyografisi anlatılan İdil Fırat, 1972 doğumlu, usta oyunculuğuyla tanıdığımız diğer İdil Fırat ile karıştırılmamalıdır. İkili arasında sadece isim benzerliği vardır, herhangi bir akrabalık bağları yoktur.

1988 yılında dünyaya gelen İdil Fırat Fenerbahçe’nin eski asbaşkanı Önder Fırat’ın kızıdır. Güzelliğiyle dikkatleri üzerine toplayan İdil Fırat, magazin dünyasında İdil Fırat ismini daha çok duyuracağa benziyor.

Fenerbahçe spor kulübünün eski asbaşkanlarından, iş adamı Önder Fırat’ın kızı olan İdil Fırat, 1988 yılında dünyaya geldi. 4 yıl Amerika’da George Washington DC Üniversitesi’nde uluslararası politika bölümü okuduktan sonra London School Of Economics Politik Ekonomi ve Avrupa Birliği üzerine yüksek lisansını yaptı.

2015 yılından bu güne dek özel bir firmanın kurucu ortaklarından birisi olan genç güzel İdil Fırat, 2010 yılında yakışıklı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ ile ve, 2015’de ise Engin Öztürk ile aşk yaşamıştı. Annesi ve kardeşi Can Fırat’la tanıştırdığı Engin Öztürk ile dünya evine girmesi muhtemel görünen İdil Fırat, beklentileri boşa çıkararak sürpriz bir şekilde bu ilişkiyi noktaladı.

Genç ve güzel kızımız sosyal medya hesabından da güzel pozlarıyla adeta takipçilerini büyülüyor. (bknz : https://www.instagram.com/idillfirat )

Soy İsimleri Aynı

Son zamanlarda, güzel oyuncu İdil Fırat, oyuncu Mert Fırat ile anılmaya başladı. Bu arada her ikisinin soyadının aynı olması ayrı bir nokta. Mert Fırat bir yıldır oyuncu Hande Doğandemir ile aşk yaşıyordu.. Adı, bir zamanlar Star TV'deki 'Ufak Tefek Cinayetler ‘de rol alan Gökçe Bahadır ile aşk dedikodusu ile anıldı. Bu yüzden kısa bir ayrılık yaşadılar.

Ancak bu durum bile mutlu çiftin birlikteliklerini evliliğe dönüştürmesine engel olmadı. İdil ve Mert Fırat çifti 08 Eylül 2018 tarihinde dünya evine girdi. Babası Önder Fırat düğünlerine, çok hızlı düğün kararı aldıklarını belirterek katılmadı.

Başarılı oyunculuğu, güzelliği, Mert Fırat ile olan evliliği, güzel oyuncuyu en çok merak edilen isimlerden birisi halini almasına yol açıyor.

 

İLGİLİ YAZILAR: