"Uçmak için kuş olmak gerekmiyor. Küçük sevinçler olsun yeter"Cemal SÜREYYA

BİYOGRAFİ KOMEDYENLER

Michelle Wolf Kimdir?

Michelle Wolf Kimdir?

Michelle Wolf, 1985, Hershey, Pensilvanya doğumlu, politik mizahı ile tanınan komedyen ve yazardır.

Wolf, kendisinden büyük iki erkek kardeşiyle birlikte, Hershey'de büyüdü. Başarılı bir atlet olma planlarına sahipken, geçirdiği sakatlık sebebiyle bu hayalinden vazgeçmek zorunda kaldı.

2007'de "College of William and Mary"'den Kinesiyoloji eğitimini tamamlayarak mezun oldu.

Kariyeri

Finans eğitimi almamış olmasına rağmen, Wolf, mezun olduktan sonra finans şirketi "Bear Stearns"'da özel müşteri hizmetlerinde işe girdi. “Üniversitedeyken sporcu oldum ve Wall Street sporcuları sever, çünkü kazanmak için her şeyi yapmaya istekli olan çok rekabetçi insanlardır” dedi.

Bear Stearns'da çalıştığı zamanlar, "Satruday Night Live" isimli şovun, hayranı olan Wolf, bu programı izleyerek, doğaçlama derselerinde kendine ilham aldı. Doğaçlama çalışırken, aynı zamanda stand-up komedi dersleri almaya başladı.

Bear Stearns'dan ayrılmasının ardından, 2011 yılında Michelle Wolf, Stand-up komedisi yapmaya başladı. Biyokimya araştırma labaratuvarındaki iş fırsatını reddederek, komedi alanına yöneldi.

2014 yılında, Late Night yazarı olarak işine alınmasının ardından 2014 yılı Temmuz ayında "Grown-Up Annie" karakteriyle şovları sunmaya başladı.

Nisan 2016'da daha fazla ekran süresi isteyen Wolf, The Night Show'da muhabir olmak için Late Night'dan ayrıldı ve Trevor Noah ile iyi bir uyum sağladı. 2017 yılında HBO kanalında komedisi yayınlanmaya başladı.

27 Mayıs 2018'den itibaren kendi şovu olan "The Break with Michelle Wolf", Netflix bünyesinde yayınlanmaya başladı.