"Sakın ola hiçbir şey için üzülme ama bol bol kız, öfkelen, dövüş, savaş, küfret ama üzülme. İnsanı üzüntü çürütür"Zülfü LİVANELİ

BİYOGRAFİ İŞ ADAMLARI

Erman Ilıcak Kimdir?

Erman Ilıcak Kimdir?

Erman Ilıcak, 3 Ekim 1967 Malatya doğumludur. Ailesinin en büyük çocuğudur. Başarılı bir iş adamı olan Erman Ilıcak, Rönesans Holding'in kurucusu, sahibi ve yönetim kurulu başkanıdır.

İlk, orta ve lise eğitimini Ankara'da "TED Ankara Koleji"'nde tamamlayan Ilıcak, "Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi"'ni tamamlayarak mühendis ünvanını kazanmıştır. 

İş hayatına üniversite yıllarında stajer olarak başladığı "Enka" şirketiyle atılan Ilıcak, seneler 1993'ü gösterdiğinde mühendis olarak çalıştığı bu şirketi bırakarak ufak sermaye ile kendi işletmesini hayata geçirmiştir. Rusya merkezli kurduğu bu şirket bugün kendisini "Forbes" dergisinin 2018 yılında "En Zengin 2. Türk" ünvanını almasını sağlamıştır. Dergiye göre Erman Illıcak'ın serveti 2,5 Milyar Amerikan Doları'dır.

İş hayatındaki başarılarının yanı sıra Ilıcak eğitiminide devam ettirerek, 2011 yılında Paris'te "International School of Management"'i tamamlayarak "Doktor" ünvanını kazandı.

Erman Ilıcak, 2000 yılında hayatını Jale Ilıcak ile birleştirmiştir. Çiftin 3 çocuğu bulunmaktadır.

Rönesans İnşaat olarak temelleri 1993 yılında Rusya'da St. Petersburg'da atılan bu küçük şirket, şuan Avrupa, Asya ve Afrika'da onlarca büyük projeye imza atmış, ülkemizde de Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nı inşaa etmiş ve "Rönesans Holding" olarak yoluna devam etmektedir.